European Elections Debate

 

Precies een week voor de verkiezingen zaten wij samen met zeven andere Politieke Jongeren Organisaties in de volle theaterzaal van CREA Amsterdam. Organisator Machiavelli (de studievereniging voor politicologie aan de UvA) had meerdere sprekers uitgenodigd voor zowel een presentatie als een debat.

We kregen een korte geschiedenisles om het belang van een verenigd Europa te benadrukken en de intenties van de Europese Unie te belichten. Deze werd opgevolgd met een concrete ontmanteling van onze representatie binnen de EU, de samenstelling van de organisatie en de invloed van onze stem.

Dit werd opgevolgd met een kort maar krachtig debat. Over de loop van een uur werden drie onderwerpen besproken door de verkiesbare leden van de verschillende partijen. Eva Akerboom sprak namens Partij voor de Dieren en verdedigde de noodzaak van statiegeld op plastic flessen. Haar oppositie deed daar een schep bovenop: “wij willen al het plastic verbieden”, maar Akerboom hield voet bij stuk en benadrukte dat we ook met een realistische aanpak dat doel kunnen bereiken.

Ondanks de scherpe discussies hing er een goede sfeer en hebben we gezellig met de andere partijen na kunnen borrelen. We bedanken Machiavelli voor een geslaagde avond en hopen hen en alle PJO’s snel weer te treffen in een nieuw debat.

Kijk voor soortgelijke evenementen in onze agenda of abonneer op onze Facebook.